23 September 2014

Dworek – Wyspiańskiego Kraków

опис майна

Ostatnia nieruchomość znajduje się w Krakowie, 1700 m od Rynku Głównego. Wyjątkowość zawdzięcza położeniu- na przedwojennym Osiedlu Profesorskim. W tej okolicy domy sprzedają się niezwykle rzadko gdyż należą do wielopokoleniowych rodzin hrabiowskich.

Dworek wybudowany został w latach 1919-1920 wg proj. F. Mączyńskiego. Otoczony jest ogrodem o powierzchni 18-tu arów w którym znajduje się dom gościnny (55m2). Najbliższa okolica domu to szereg podobnych willi z tego samego okresu stanowiących swojego rodzaju enklawę. Dostojne ogrody przepełnione starodrzewem są ostatnim w Krakowie przykładem dawnej wielkiej sztuki ogrodowej.

Przeprowadzony generalny remont w 2000 roku przywrócił ( na podstawie zachowanych starych fotografii oraz opisów) nie tylko pierwotny wygląd ale także dawną atmosferę. W oryginale zachowały się witraże z 1920 roku wykonane w pracowni Żeleńskiego. Po adaptacji strychu oraz części podpiwniczenia powierzchnia domu wynosi 550 m2..

Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków tak więc jej adaptacja pod wybraną działalność nie wymagałaby dodatkowych zezwoleń.

Rynek Główny oddalony jest o 1700m; szlak spacerowy Królewska Młynówka 50m; węzeł połączeń komunikacyjnych (skrzyżowanie ulic Królewskiej, Karmelickiej i Alei  Trzech Wieszczów) 200m; Park Jordana 900m. 
 

  • DETAILS
  • EQUIPMENT
  • Make:
  • Model:

LOAN CALCULATOR

Buy or Reserve

If you are interested to buy or reserve this car you can send us request anytime